VII ТУРНИР 3 НА 3 У МИНИ БАСКЕТУ (КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ)

13.12.2017.

Коначне резултате VII Турнира 3 на 3 у мини баскету можете погледати овде

VII Турнир 3 на 3 у мини баскету (утакмице за треће место)

13.12.2017.

Резултате утакмица за треће мести VII Турнира 3 на 3 у мини баскету погледајте овде

Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије

05.12.2017.

Извештај о реализацији радионице „Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије

У ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“ дана 05. и 06. децембра 2017. године реализоване су радионице на тему „Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије“ за наставнике биологије основних (05.12.) и средњих школа (06.12.) са територије општине Крагујевац.

Радионици за наставнике основних школа присуствовало је 20 наставника из 15 основних школа (фотокопију евиденције присусутних наставника достављам у прилогу), а радионици за наставнике биологије средњих школа – 4 наставника из 4 средњe школe (фотокопију евиденције присусутних наставника достављам у прилогу).

Реализатор радионице је била др Биљана Бојовић, доцент Природно-математичког факултета у Крагујвцу, саветник-спољни сарадник. У раду и реализацији обе радионице учествовао је и др Радојко Дамјановић, просветни саветник Школске управе Крагујевaц.

Школа је за реализацију радионица обезбедила сву потребну логистику.

Сви учесници радионице добили су потврду као доказ о хоризонталном стручном усавршавању наставника.

Реализација радионица је протекла у најбољем реду и без икаквих проблема.

Извештај са трибине„Шеснаест дана борбе против насиља у породици“

01.12.2017.

Дана 1. децембра 2017. године одржана је трибина под називом „Шеснаест дана борбе против насиља у породици“ у оквиру кампање „Стоп насиљу у породици“. Трибина је одржана у Политехничкој школи у организацији  Полицијске управе Крагујевац. Трибини су присуствовали представници основних и средњих школа, представници Савета родитеља и Ученичких парламената. Као представници наше школе састанку су присуствовали:

• Светлана Вуловић Јовановић, наставник математике и координатор Тима за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања
  •  Бобан Бошковић - представник Савета родитеља
  • Драгана Јаковљевић - председник Ученичког парламента
  • Стефан Марковић - представник Ученичког парламента у Тиму за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања

На одржаној трибини службеници Полицијске управе у Крагујевцу предочили су шта све представља насиље у породици, којим се законима Републике Србије регулишу проблеми у породици, казнене одредбе и мере које држава предузима према починиоцима насиља; затим коме и како пријавити насиље, начин поступања по пријави. У оквиру дебате и дискусије на трибини службеници Полицијске управе су наводили примере из праксе.

Иначе, трибином у оквиру кампање „Стоп насиљу у породици“, а у циљу превенције и спречавању насиља и што бољем информисању грађана у овој области, Полицијска управа у Крагујевцу се укључила у међународну кампању „16 дана активизма против насиља над женама“.

Подносилац извештаја

Светлана Вуловић Јовановић,

координатор Тима  за заштиту од насиља

VII Турнир 3 на 3 у мини баскету поводом Дана школе