УПИС У ПРВИ РАЗРЕД 2019/2020. ГОДИНЕ
14.02.2019.

С обзиром да на предстојећи уписни период у први разред основне школе, обавештавамо вас о новини која треба да допринесе томе да се процедура уписа поједностави у административном смислу, што ће бити значајно како за школе, тако и за родитеље ученика.

Наиме, Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће обезбедити нови софтвер који ће се користити за упис у први разред свих основних школа у Републици Србији, почев од школске 2019/2020. године.

Министарство ће путем наведеног софтвера, у сарадњи са Министарством за државну управу и локалну самоуправу и Министарством унутрашњих послова, обезбедити да се документа попут Извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученике прибављају електронским путем, у складу са Законом о електронској управи („Службени гласник РС", број 27/18).

Сагласно наведеном, родитељи више неће бити у обавези да школи, приликом уписа ученика, достављају поменута документа у папирној форми, већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име наведена документа прибави електронским путем.

Опширније можете погледати овде