УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2019/2020.
09.03.2019.

Упис деце у први разред основне школе за школску 2019/20. године почиње 1. априла 2019. године.

Према Закону о основама система образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.

То значи да се школске 2019/2020. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2012. године до 28. фебруара 2013. године. Упис се врши сваког радног дана код секретара школе у времену од 8 до 14 сати достављањем потребне документације за упис као и изјашњавање да ли сте за то да Ваше дете похађа класичну наставу или продужени боравак (број места у продуженом боравку је ограничен - једно одељење до 30 ученика!).

Тестирање детета и попуњавање анкетног листа обавиће се накнадно код школског педагога-психолога.

Опширније можете погледати овде