DODELJENE POVELJA I ZAHVALNICE KRAGUJEVAČKI SLEZ ZA 2023.

25.05.2024.

У Ботаничкој башти Природно-математичког факултета Универзитета у Крагујевцу данас је додељена повеља "Крагујевачки слез" Основној школи "Трећи крагујевачки батаљон" за најупечатљивији допринос заштити и унапређењу животне средине на територији Крагујевца у 2023. години.

Захвалнице "Крагујевачки слез" припале су: Првој техничкој школи, професору биологије Николи Петковићу из Друге крагујевачке гимназије и удружењу Екомар.

ОШ „ТРЕЋИ КРАГУЈЕВАЧКИ БАТАЉОН“ ПОБЕДНИК ТАКМИЧЕЊА „SPELLING BEE“

19.05.2024.

Ученици Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“ освојили су прво место на такмичењу у спеловању речи на енглеском језику, на којем је учествовало 16 школа из региона.

Такмичење „Спелинг Би“ други пут је организовао Научни клуб Крагујевац уз подршку Америчког кутка.

У финалу такмичења у спеловању речи на енглеском језику, после два елиминациона, наступило је пет екипа.

За прво место надметали су се ученици Основних школа „Милутин и Драгиња Тодоровић“, „Драгиша Луковић Шпанац“, „Милан Илић Чича“ из Аранђеловца и две екипе Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“, која је била домаћин финала.

На такмичењу, које је после три године одржано у Крагујевцу, учествовало је 16 школских екипа из Шумадије.

Популарни „Спелинг Би“ други пут је организовао Научни клуб Крагујевац уз подршку Америчког кутка.

Победила је екипа Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“ испред тимова из школа „Милутин и Драгиња Тодоровић“ и „Драгиша Луковић Шпанац“.

Најбољи ученици и наставници добили су пригодна признања и робне награде у виду књига и школског прибора.

РЕЗУЛТАТИ СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ШУМАДИЈСКОГ ОКРУГА 2024. ГОДИНЕ

14.04.2024.

Резултате са окружног такмичења из биологије за основне школе шумадијског округа 2024. године:
- за ученике V разреда погледајте овде
- за ученике VI разреда погледајте овде
- за ученике VII разреда погледајте овде
- за ученике VIII разреда погледајте овде

Дрво мира поводом 25 година од почетка НАТО агресије

24.03.2024.

Ученици и наставници Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“, чланови Удружења бораца Шумадије и локалне самоуправе, засадили су дрво мира поводом обележавања 25. годишњице од почетка НАТО агресије на Србију.

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, ЗА ШКОЛСКУ 2024/2025. ГОДИНУ

14.03.2024.

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2024/2025. годину обавити у времену од 1. априла 2024. до 31. маја 2024. године.
Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду, до попуне два одељења.

Према чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања („Сл. гл. РС“ бр. 72/09; 52/11; 55/13; 35/13 - аутентично тумачење; 68/15; 62/16 - одлуке УС и 88/2017) у први разред се уписују деца рођена од 1.3.2017. године до 28.2.2018. године.

Упис у први разред школске 2024/25. године обављаће се електронским путем.

Родитељ или други законски заступник детета које се уписује у први разред основне школе за школску 2024/25. годину упис врши преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs).

Родитељима ће за електронско заказивање термина апликација бити доступна од 20. марта до 31. маја.

Упис ученика у први разред, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2024. године. Истог дана који одаберете ће педагог-психолог извршити тестирање ученика.

Родитељи приликом уписа не подносе ниједан документ у папирном облику. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код лекара из приватне праксе или у војној болници, биће потребно да га родитељ или други законски заступник донесе у школу. Молимо вас да у складу са тим приликом Електронског уписа заказујете термине за тестирање деце у понуђеним датумима по обављеним здравственим прегледима.

Уколико родитељ нема могућности да искаже заинтересованост за упис детета на овај начин, не доводи се у питање упис детета у први разред и упис се може обавити у школи. У том случају, ради електронског уписа ученика, потребно је да родитељ има код себе личну карту, као и матични број детета.

Све додатне информације везане за упис ученика у први разред можете добити на телефон 034323399 сваким радним даном од 10 до 12 часова.
Све неопходне информације налазиће се на насловној страни сајта школе.

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16    напред >>